KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603201
nr 1360 3201
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Paris -39, "Docka och orm". Olja på duk, 53x45 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:50:09
11/11 21:17:58
1.000 kr
16/11 18:43:28
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman